rosario dawson

Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Bylo to 18 let od okamžiku, kdy se Rosario Dawson otočil hlavami jako inteligentní láskyplný zájem o Telly - možná nejsilnější lothario, který někdy zdobil stříbrnou obrazovku - v roce 1995 v Harmony Korine, Děti. Nyní, jako múza k jejímu režisérovi (a bývalému přítele mimo kameru), Danny Boyle, Dawson hraje svůdné smršťování ke dnešnímu dni Jamesa McAvoye Thomas Crown v Trans, dnes. Níže, podívejte se na prodloužené QA s Dawsonem z dubnového vydání ELLE, na stáncích.

ELLE: Danny Boyle je znám svou dramatickou stimulací. Jak se ujistil, že jeho zamýšlený rytmus nebyl ztracen mezi řezy?

Rosario Dawson: Jsem si jistý, že všichni mají zkušenost s tím, že se dívají na něco, jdou: "Víš, dívám tento film, ale nemá pocit, že každý dělá stejný film."

Úkolem ředitele je provádět všechny tyto nástroje tak, aby se nepoškodilo jen jako hluk; Danny byl součástí tohoto procesu po celou dobu. Vytáhl loutkové struny celou cestu.

ELLE: Váš tvůrce James McAvoy nám řekl, že se při sexuální scéně snažil, aby se stal nejmodernějším gentlemanem. Byl?

RD: On byl! Sexuální scéna vždy mění sázky. James je ženatý a chtěl být velice jasný, že mě nezajímá nebo je divný. Tady jsem vycházel nahý, a on se díval na mé rameno jako, velmi jasně se díval na mé rameno.

ELLE: Mluvit o filmových sadách, které musely být trochu nepříjemné, Děti režisér Harmony Korine je zpět Jaro Breakers. Zůstáváš v kontaktu s obsazením?

RD: Víte, narazím sem a tam do Chloë [Sevigny]. Nedávno jsem se díval na záběry, ale já jsem to úplně neviděl, protože Justin [Pierce, který hraje Casper] zemřel. Byl bych opravdu zvědavý, že se znovu vrátím, protože jsem natočil to, když mi bylo 15 let. Udělal jsem ten film před téměř 18 lety. Nikdy jsem se nesetkal s vysokou školou, ale Děti má pro mě nostalgii. Je to úžasný ukazatel ve své osobní historii. Můžu vlastně jít: "Zde se změnil můj život." Harmony nevěděla, že se to stane. Chloë rozhodně ne. Byla to poprvé. Byla skutečně obsazena v poslední chvíli, protože chtěla, aby byli všichni neherci.

ELLE: Setkali jsme se ve Washingtonu v průběhu inauguračního víkendu, když jste mluvil jménem Voto Latino, organizace, kterou jste založili v roce 2004. Jak se nadále spojujete s mladými voliči?

RD: Ať už se s nimi spojují na hudebních festivalech, premiérách nebo sbormách, je to všechno o tom, že se snažíte jít tam, kde jsou lidé. Bylo to při inauguraci tak silné, protože se zdálo, že lidé opravdu pracují. Neříkali: "Ať všichni oslavujeme!" Bylo to spíš podobné: "Tak jsme tady a mluvili jsme s vámi minulý měsíc o tom a co s tím uděláme?"