obraz

Eugenio Mazzinghi

Mexický herec Gael García Bernal byl dlouholetým favoritelem pro velkou obrazovku Zorro reboot, což dává dokonalý smysl: Dude je jako rico suave jak přicházejí. Bernal, 35 let, vyrazil v oslaveném silničním filmu Alfonso Cuaróna v roce 2001, Y Tu Mamá También, který ho založil jako neo-chladný velvyslanec mexické kinematografie a přitahoval jak Hollywood (on představil na Oscary), tak ženy (údajně datoval Natalie Portman dvakrát). Na podzim se objevil Bernal Růžová voda, skutečný příběh a Newsweek novinář nelegálně uvězněn v Íránu po dobu 118 dnů. Napsal a režíroval Denní výstava "je Jon Stewart, je to také politicky nabitý, pozorný film Bernal se opakovaně rozhodl pro více lukrativní nabídky. Zorro pověstí stranou, nezdá se, že by se zajímal o slávu, peníze nebo dokonce manželství. Bernal, který má dvě děti s argentinskou herečkou Dolores Fonzi, vyzývá z Buenos Aires, aby vysvětlil, proč.

Váš otec pracoval jako režisér a vaše matka je herečka. Jaké to bylo vyrůst v blízkosti jeviště?

Předtím byly velmi mladé. Má máma mě měla, když mi bylo 19 nebo 20. A můj otec byl 22 let nebo tak něco. Pracovali na tom, co mohli, a oba se snažili být herci v divadle.

Byl jsi tedy překvapen?

Ne, ne. Chápete, člověk ví, co dělá, že? [Smích] To závisí na tom, jestli opravdu chceš hrát hloupě.

Legrační. Bylo to bohémské dětství?

Bylo prostě neuvěřitelné žít nejlepší verzi Fantom opery, způsobem. Já a moji přátelé byli synové a dcery lidí, kteří v tomto divadle pracovali. Věděli jsme přesně, v jaké době byla scéna, kde by se na scénu dostala herečka, o níž jsme si mysleli. Toto bylo velmi experimentální divadlo - a někdy i ty scény, které se jedná o nahé. Byli jsme úplně přerušeni.

Vsadím se. Co tě naučila vaše matka o manželství?

Moji rodiče se oddělili, když jsem byl malý. Vyrostl jsem s matkou a já jsem byla potomka. Byla velmi nezávislá, dělala své věci a bavila se sama a pracuje. Věděla, že se jí bude líbit její zvědavost - někteří se mnou a někteří bez - to je kresba a říká: "Jsem člověk stejně dobře, a ty jsi nezávislý, ale budu jako matka vždycky tam abych vás podpořil. "

Na Pedro Almodóvaru jste měl na sobě odpor Špatné vzdělání. Oblékala jste se jako žena a dala vám více respektu k tomu, co ženy procházejí?

No, mohu trochu předvést?

Prosím.

Protože netrvalo dlouho v make-upu, aby vypadala jako žena. Jsem na to velice hrdá. Musel jsem se holit dvakrát denně. Ale zbytek byl opravdu zábavný. Každý má transgender charakter.

Myslíš, uvnitř nás?

Jo, dovnitř a ven. A ve skutečnosti jsem si opravdu užívala ženu, která vyšla. Měl jsem rád ženskou postavu. Byla zábavná a velmi radostná.

Máte oblíbenou kočičku?

Obecně nenávidím filmy, které jsou otevřeně buď velmi maskulinní nebo velmi ženská, víte? Stejně jako to, že se mi nelíbí válečný film o vojácích, kteří rozbíjeli hlavy lidí. Ale mláděcí film, který se mi líbí, by byly filmy Cassavetesových. Žena pod vlivem, manžele.

Jednou jste Chelseovi Handlerovi řekl, že jste se naučili mluvit portugalštinu od přítelkyně, "horizontálně".

[Smích] No, jo. Myslím. To jo. Byla to pozice. Tak padnou věci. Silný kognitivní efekt je mnohem jednodušší, když jste horizontální.

Naučili jste se mluvit italsky stejným způsobem?

[Smích] Naučil jsem se cestování.

Je tu skvělá scéna Růžová voda kde mluvíte s vězeňskou gardou o všech věcech, sexuální masážní salony. Jak se usmíváte, mluvil jste ze zkušenosti?

Možná mi nevěříte, ale mám jen málo znalostí o těch typech míst.

Věřím ti. Jak jste věděla, že je čas se usadit a vydat se?

Vlastně jsme se ani nevdali. Měli jsme děti.

Moje chyba. Hodně z tvého tisku říká, že jsi ženatý.

No, myslím, že jste víc než ženatý, že? Něco takového, mít děti?

Instituce manželství není pro vás důležité?

Důležité je uspořádání. Zodpovědnost. Dohoda. Udělejte to s osobou, se kterou se vydáváte. To je důležitější než všechno, co by řekla nějaká náboženství nebo vláda. Ale to je případ od případu. Neříkám, že by to mělo být takhle. Ale pro nás to bylo. Instituce rodiny je rozhodně důležitá. A moc se mi to líbí. Více než jsem si myslela.

Věříte v monogamii?

V minulém století se tolik změnilo. Koncept monogamie je dědictvím středověkého období, kdy rodina nese tradici jména a jistých privilegií. Je to pravděpodobně způsob organizace společnosti. Takže všechny morální otázky, které nesou monogamii a skutečný význam toho, odkud pochází? V dnešní době je to pochybné. Nemůžu říct, že tomu nevěřím, prostě si myslím, že každý má svůj vlastní výklad. Promiňte, mé děti začínají jíst večeři.

Dovolím vám jít.

To bylo zábavné dělat tuto věc. Něco zajímavého vyjde z těchto diskusí, jsem si jistý. Paradigma, definice monogamie - to jsou dobré otázky, které je třeba vzbudit.