Celebrity stylista Irma Martinez na hledání perfektního pracovního partnera

Pracující ženy dostávají nejrůznější rady: Nakloňte se, vyklánějte se, požádejte o zvýšení (ale neptejte se špatně), agresivní - ale ne příliš agresivní. Jsme také řečeni, abychom živili svůj osobní život, abychom nedokázali skončit s rodinou, nebo abychom milovali nebo cestovali nebo přátelství ve službě naší kariéry. Je to matoucí a šílené a my všichni stále bojujeme, aby to pochopili.

"Práce této ženy" je pokračující série, která zdůrazňuje, jak ženy v různých průmyslových odvětvích žijí svůj život. Doufáme, že ukáže, že neexistuje žádný "správný" způsob, jak uspět - existuje tolik způsobů a tolik různých zkušeností.

Po styling osobnosti téměř třicet let, Irma Martinez ví něco nebo dvě o založení značky. Ale to není všechno, co se jí podařilo: Její společnost, Trendy, Inc., vyrostla z jednokomorové operace na plnohodnotnou stylingovou a kreativní firmu s 10 zaměstnanci na plný úvazek, všichni s malým nebo žádným tiskem. Zatímco ostré oko pro styl je velkým tajemstvím jejího úspěchu (Irma říká, že okamžitě řekne, která z jejích stážistů bude úspěšní stylisté a která je méně pravděpodobné, že se budou rozvíjet v průmyslu), zakladatel a kreativní ředitel se také učil že znalost toho, co vás dělá šťastným, je také nezbytným předpokladem úspěchu a rovnováhy Všechno smysly slova - je klíčová. To znamená, že si na víkend děláte čas na práci, rodinu a sklenku vína s přáteli, stejně jako cvičení nejméně třikrát týdně (počítá Zumbu jako jediné místo, kde se opravdu může odpojit) a jíst dobře s aktivním jogurtem a jejími jedinými zlozvyky jsou káva a tmavá čokoláda).

Nižší je náš rozhovor s rodákem z Kolumbie (ve spolupráci s programem společnosti Activia "It Starts Inside") o tom, jak dosáhla svých cílů, co ji udrží v motivaci, a proč je skvělý partner v životě a v podnikání - je nenahraditelným přínosem.

Jaký byl váš život, jako když jste se poprvé přestěhovali z Kolumbie do USA?

Přišel jsem do Států, když mi bylo 18 let, a já jsem přišel bez slov angličtiny. Zatímco jsem navštěvovala módní školu v Miami, chodila jsem do školy během dne, pak v noci pracovala jako servírka a v boutique o víkendech. Bylo to hektické! Ale já jsem to miloval. Dělal jsem to sedm dní v týdnu po dlouhou dobu, takže jsem si zvykl na tento nonstop typ života.

obraz

Jason Kim

Jak jste se dostali do stylu?

Během práce na butiku jsem věděla, že za účelem většího provize musím prodat více předmětů, takže jsem začal sestavovat oblečení, abych získal další tržby. Brzy mne obchod mě požádal, abych začal dělat okna a zákazníci si koupili oblečení přesně tak, jak to bylo ukázáno. Nakonec mě společnost požádala, abych cestoval po celém státě. Kolem této doby by se umělci a herci ke mně dostavili v butiku a zeptali se, co mají nosit pro určitou scénu nebo událost. Začal jsem stylovat, aniž bych to věděl.

Jaká byla vaše největší překážka ve vaší kariéře?

Umělec mě požádal, abych se k ní připojil po dobu 10 měsíců. Nezastavil jsem se - měl jsem jeden den v 10 měsících, což znamenalo, že jsem neviděl svého přítele, teď mého manžela, vůbec, a to bylo velmi těžké. Uvědomil jsem si, že život v životě pro mě není život, takže jsem narazil na televizního producenta, kterého jsem potkal, dokud mi neudělal práci v PR oddělení stanice, a později jsem ho přesvědčil, aby mi umožnil začít stylové oddělení jim.

O čtyři roky později mě televizní stanice odložila jeden den. Právě jsem měla dítě - měl jsem pojištění a všechny ty výhody a pak najednou jsem byl mimo práci. Začal jsem volat lidi, se kterými jsem se setkal v mé síti, a řekla jsem jim, že pracuji sama, a to byl základ Trendy. Nejdřív bych pracoval jen velmi málo: Jeden producent mě zavolal a já jsem udělal reklamu na pět dní za pouhých 100 dolarů. Vyčerpali mě úplně a já jsem řekl, že ano, protože jsem chtěl vytvořit svou knihu. Po chvíli jsem byl představen jednomu z mých prvních klientů, který se stane velkým nahrávacím umělcem, a to je také důvod, proč jsem dnes, kde jsem.

obraz

Jason Kim

Jak bylo založení společnosti odlišné od úspěchu ve vaší nezávislé kariéře?

Jsem strašný z financí! Jsem opravdu dobrý, když jsem věděl, kolik bych měl účtovat, ale to je všechno. Nevím, jak udělat rozpočet nebo cokoli jiného. Můj manžel mě naučil organizovat a přiměl mě přemýšlet o tom, kolik hodin jsem strávil na práci a kolik peněz jsem vyplatil, abych zjistil, jestli to opravdu stojí za to. Můj manžel ví, že jsem velmi odhodlaný a byl vždy můj nejlepší příznivcem. On a já bychom zůstat pozdě v noci fakturace a procházet mými výdaji. Když se rozhodl opustit svou práci, aby mi pomohl a byl s dětmi více, moje společnost okamžitě začala růst. Již 15 let jsme společně pracovali a postavili naši společnost velmi profesionálně. Vzal tuto kreativní bombu a vytvořil tuto skutečně strukturovanou společnost. Dlužím mu všechno. Opravdu byl můj nejlepší partner.

Jak jste našel rovnováhu ve svém životě?

Jeden z mých největších klientů se připravoval na své první turné poté, co jsme společně pracovali čtyři roky, ale věděla jsem, že nemůžu jít. Měla jsem dítě a dva roky staré, manžela, rodinu - věděla jsem, jak to vypadá. Bylo to velmi těžké rozhodnutí, protože jsem věděla, že to udělá velkým, ale musel jsem říct ne. Bylo to těžké rozhodnutí, ale bylo to správné.

Když jsem ji však viděla, že jsem uspěl, plakala jsem. Vždycky jsem s ním nebyl v pořádku. Ale více Španělských umělců přišlo, když viděli, co s ní dělám, a od té doby jsem byl opravdu zaneprázdněný. Nikdy jsem neměl agenta - propagoval jsem svou práci ústně. Možná mi trvalo déle, než jsem se dostala do pozice, ve které jsem teď, ale mé děti a moje rodina byly nejdůležitější. Dokonce i když jsem se stal pracovníkem - právě proto, že moc miluju svou práci - znal jsem své priority.

Obecně se mi líbí žít plný život. Rád bych vyvažoval svůj život, abych mohl udělat všechno. Dělám čas na mé děti, na manžela, na práci, ale i na mě. To je teď nejdůležitější věc, a tak jsem to všechno dal na agendu, která mě udržuje na správné cestě.

Jaké osobnostní rysy máte, které vám přinesly úspěch?

Můj otec byl tvrdě pracující, energický, nepřetržitý chlap, zatímco moje matka zůstala doma a připomněla nám, abychom drželi nohy na zemi. Společně to je jádro toho, kdo jsem. Vždycky si pamatuji, že neztrácím svou pokoru, bez ohledu na to, jak moc jsem, a zůstat věrný sobě. Přišel jsem do Států s veškerou silnou vůlí, kterou jsem získal od dětství.

Musel jsem se však naučit být šéfem. Bylo mi velmi těžké delegovat; trvalo mě navždy se učit, protože jsem nikdy necítil, že by někdo dělal dost. Poslala jsem dívky, aby se zasadily a neustále posílaly text a požádaly je, aby mi poslali snímek. Já jsem je blázen, protože jsem chtěl ovládat všechno. Pak jsem si uvědomila, že jediný způsob, jak mám růst a mít společnost, je důvěřovat dívkám, které tam dávám, a věřit, že jsem je dobře vycvičil.

obraz

Jason Kim

Jakou radu byste řekl někomu, kdo by chtěl být podnikatelem?

Dlužím většinu svého úspěchu k tomu, že jsem ten dokonalý partner. Říkám dětem, kteří přišli, že pro mě pracují, ačkoli to nemusí být váš manžel, musíte najít někoho, kdo doplní vaši kreativitu. Viděl jsem tolik děvčat, které přijíždějí a odcházejí, protože se samy nevytvářely. Někde po řadě musí začít pracovat pro někoho jiného nebo dělat něco jiného.

Na co nejvíce hrdě?

Skvělá věc, že ​​jste stylista, je, že každý projekt je kouzelný, odlišný a zvláštní. Vždycky se cítím dobře, když mám příležitost pracovat s velkými hvězdami a událostmi, ale myslím, že můj největší úspěch není úplně jako stylista, ale jako matka a manželka. Je to, že v životě můžu mít rovnováhu jako matka a podnikatel. To je 100 procent mého štěstí. Celé roky jsem se jako matka cítila provinile: vinen, že mi chyběla hra ve škole nebo vinná, kdyby moje dcera byla nemocná a já jsem byl v letadle. Stačí, když slyším, jak moje dcera říká, že je na mě hrdý.

Co má budoucnost?

V poslední době jsem začal dělat práci na volné noze a zaměřit se méně na společnost. Já jsem ve své kariéře, když nechci pracovat tolik. Já budu selektivnější a většinu stylingové práce dávám svým děvčatům. Chci pracovat chytřeji, ne složitější.

Napsala jsem knihu, která mi předala všechny své znalosti, protože jsem si uvědomil, že jsem opravdu rád, že jsem mentorem. Vyučuji také třídy, které byly vyprodány týdny před prvním. Lidé se mě někdy ptají, jestli jsou teď dívky, které se mnou pracovaly, moje soutěž. Necítím se tak - jsem tak pyšný, že děvčata dělají svou vlastní věc. Neexistuje žádný způsob, jak to všechno dokázat, a myslím, že pro každého je dost práce.

Tento rozhovor byl upraven pro jasnost a kondenzován pro vesmír.