Rosario Dawson obviňuje Hillary znalce podkopávání demokratického procesu

Rosario Dawson zveřejnila ve čtvrtek otevřený dopis aktivistovi Doloresovi Huertovi, který zastřelil to, co považovala za bezpodmínečnou kritiku záznamu Bernieho Sanders o přistěhovalectví.

Dawson napsal dopis, aby odpověděl na příspěvek, že Huerta, vedoucí práce a dlouholetý obhájce občanských práv, sdíleli zprávu o společnosti Medium, ve které napadla Bernieho Sanderse za své bývalé pozice v kontroverzních imigračních plánech. Zatímco Dawson vyjádřil vděčnost za práci, kterou Huerta učinila za to, aby obhajoval "méně šťastné a nereprezentované části našich komunit", Dawson se roztrhl na to, že Huerta posunula "fakta" na podporu Hillary Clintonové:

"Demokratický proces, jak byl zamýšlen, je poměrně jednoduchý: prezentujte své skutečnosti, zaznamenávejte záznamy a plány, postupujte čestně a otevřeně, diskutujte, vyvolejte nesrovnalosti, vysvětlete a vzdělávejte, pak nechte americký lid rozhodnout, koho by chtěli vést zemi na základě takových odpovědí, "napsal Dawson. "Tím, že zkreslujeme a vynecháme skutečnosti, nedáváte nám, americkému lidu, průhledný obraz. Vyzvednete nás z toho, abychom vynaložili vzdělané a dobře informované rozhodnutí a hanobili náš hlasovací proces a samotnou demokracii."

Dawson pokračovala v řešení kritiky, které Huerta vyniesla proti Sandersovi, a odhalila, jak Hillary Clinton následně hlasoval o přistěhovalectví. Dawson napsal, že "jde přímo proti to, co jste vy a ostatní aktivisté před a po vás bojovali: práva lidí na základě Deklarace nezávislosti a zásad života, svobody a úsilí o štěstí."

Dawson prohlásil, že je "překvapena, zděšena a znepokojena", když zjistila, že Huerta by "dělat takovou službu" své vlastní práci v tom, že se "stala nástrojem založení, než aby se připojila k tomuto hnutí, aby vytvořila lepší Amerika, jako jsi ty, nás jednou inspirovala. "

Přečtěte si zde mocný dopis.