Sam Heughan nás promluví skrze pět stupňů Jamieho smutku

Kdo je teď Jamie Fraser? Muž, kterého jsme věděli z období jednoho a dvou Outlander prošel monumentálním posunem poté, co ztratil lásku svého života, a v každé epizodě této sezóny dosud byl téměř jiným charakterem s novým jménem a novým životem. "Cítím, že každá epizoda byla mini-filmem," řekl herec Sam Heughan ELLE.com, "a epizoda čtyři je jako Downton Abbey."Když jsme se dočkali herce ve svém přívěsu Outlander v Kapském Městě v Jihoafrické republice nás udělal procesem vylíčení Jamieho Frasera jako Dun Bonnet, Mac Dubh (vůdce mužů ve věznici Ardsmuir) a Alex MacKenzie (ženicha v Helwater). A přesto, že může mít jinou podobu, je vždy vyhledávaným mužem - více než jedním.

Zde zjistěte, jak se Heughan ujal výzvy neustále se měnícího Jamieho.

Pěkný kostým! Jsou ty saténové boty?

Ano! Je hezké mít na sobě něco jemnějšího než kilt. [Smích]

Pro někoho, kdo má být starší 20 let, jste dosáhli dobrého věku.

Nesouhlasím s vámi ve skutečnosti! Jamie na obrazovce samozřejmě velmi dobře stárne, ale mohl bych vám ukázat seznam všeho, co jsme mu udělali, všechno, co umělci make-upu udělali. Trochu šedé vlasy, protetika na čele, trochu oči. Ale je to jeho cesta, co se s ním stalo, o tom, co prošel. Je opravdu těžké někoho ztratit a najít způsob, jak pokračovat.

Jamie Fraserová Outlanderová Sam Heughanová

Jamie Fraser (Sam Heughan) v bitvě u Cullodena
STARZ

Z toho, co chápu, jste modeloval Jamieho cestu na stupně žalu?

Ano! Je to celá cesta v prvních několika epizodách, kde se vyrovná s tím, že Claire je opravdu pryč, a najde vůli a způsob, jak žít. Ve skutečnosti už nechce být Jamie Fraser, a proto vytváří pro sebe všechny tyto odlišné osobnosti, v každém městě, v každé epizodě. Bylo to fakt fantastické. Byl to skutečný dárek v této sezóně. Napsal jsem to s režiséry, všemi fázemi smutku a snažili jsme se zjistit, kam se všichni podíleli.

Takže bitva u Cullodena byla hněvem?

Ano. Je to skvělý začátek sezóny. Ztrácí Claire a jde do bitvy a chtěl jsem mu ukázat, že je hodně ořezaný a že se nezajímá. Je to skoro jako spáchání sebevraždy. Byl velmi drsný. Je tu jedna scéna, kde se roztříští hrdlo chlápka a my jsme to chtěli mít, jako by rozbil tenhle chlápkově hlava se skálem nebo tak nějak, protože používá bitvu, aby si vzal hněv, že ji ztratil.

A pak projdeme jeho nedůvěrou. To celé pořadí po bitvě, kde je halucinace? Stává se stále blíž k smrti, krvácí a Claire vidí, když je v tomto snu podobném. Rupert ho zachrání a bolest ho přivádí, ale myslel jsem si, že je tak špatně fyzicky a svým žalem, že nechce žít. Ale je tak zhoršený, že ho úplně nezasáhl. Právě prohrál. Když ho poprvé skutečně uvědomíte a bojujete s ním, je to, když se skrývá jako Dun Bonnet. Pro mě to je, když je na nejhorším místě.

Sam Heughan jako Jamie v Outlanderu

Jamie Fraser v režimu skrýše
STARZ

Sotva mluví.

Měli to ve scénáři, že mluvil trochu víc, ale myslel jsem si, že by neměl. Cítil jsem, jako by měl být velmi klidný. Cítí se, jako by jeho činy ublížily všem kolem něj a on opravdu nechce být u Lallybroch. Tam s Claire vybudoval život. Vidí ji všude. Je tam jedna sekce, když vidíme, že se objevuje před sebou, ale myslím, že se to hodně děje. Všechno mu připomíná. Má tolik bolesti, ztrácí jakoukoli formu komunikace. Je to trochu sebehodnocení.

Ale když se to stane s Fergusem, uvědomí si, že má tuto rodinu a nějakou zodpovědnost za ně. Ve skutečnosti se objevila posloupnost, poměrně velká posloupnost, která se dostala do řezu, kde tento Scottish Redcoat následoval Ferguse a našel Jamieho jeskyni a došlo k boji. Jamie skončí a utopí ho v řece. A to se mi líbilo, protože jsme viděli tuto druhou stranu Jamieho: tuto bezohlednou, divokou stranu. Je tak zvyklý žít ze země, jíst divoká zvířata a teď je kolem něj něco divokého.

"Ve skutečnosti už nechce být Jamie Fraser"

Dokáže se spojit s Mary McNabem.

Potřebuje jen nějakou lidskou interakci, která není Clairem připomínkou. A způsob, jak jsme ho zastřelili, prostě nemůže ... Jen zavírá oči, protože chce vypnout. Nejlepší místo pro něj je opravdu vězení. To je důvod, proč je více než ochoten se vydat, aby pomohl těmto ostatním lidem. Cítí, že jeho život je bezcenný, tak proč ne? Ale po celou dobu ve věznici Ardsmuir je pro něj opravdu těžké, protože chce jen umřít v rohu, a přesto získá tento status s muži, neochotně. Nechce být vůdcem mužů. Nechce mít pozornost. Ale muži mají tento respekt vůči němu a on se chce starat o Murtagh. Mám pocit, že v tomto okamžiku vidí, co tito muži chtějí, a ví, že je musí udržet. Takže našel nějaký účel.

Když požádal, aby překládal to, co říká bloudění, jeho slova dávají Jamiemu naději, že se Claire možná vrátí.

Ví, že je to šílenství, ale nemůže si pomoci. Chce se jí držet. Hovořil s ní, sníval o ní, přemýšlel o ní, a proto chodí na takový bláznivý úkol, aby unikl na tento ostrov. Ale tam není nic, co hledá, ačkoli je tam něco jiného. A to je, když je to jako: "Ach, Bože. Ve skutečnosti je pryč. Ona se nevrátí. "To nakonec nakonec přijde. Což je skvělé, protože to znamená, že může pokračovat dál. A je to opravdu těžké, aby se s někým vyrovnal.

Jamie Fraser (Sam Heughan) a jeho syn William Ransom (Clark Butler)

Jamie Fraser a jeho syn William Ransom (Clark Butler)
STARZ

Takže až se dostaneme do jeho dobrodružství u Helwateru, projel se všemi stupni?

Přesně. Chtěl jsem si to hrát jako předtím, nebyl si jistý, co s ním bude John Gray, protože má ještě trochu nedůvěry Black Jack, ale pak vidí, co mu bylo dáno. A dokázal najít tam nějaký klid. Je zpět s koněmi, které má rád. Poté, co byl po celém světě a byl zapojen do historie, politiky, revoluce, nyní má klidný život. Je šťastný, že je ve stínu sloužící někomu jinému.

Ačkoli slouží někomu jinému, přivádí ho do ještě další ženské postele!

[Smích] Je to malý komplex! Nepokouší se nahradit Claire. Jedná se buď o nalezení útěchy, nějakého druhu nebo, v Ženevě, kvůli vydírání. A pak to znamená, že má dítě, o které se může starat, i když to musí dělat z dálky. Pro něj má Willie velkou odměnu. Vždycky chtěl děti, vždycky se o ně chtěl starat, takže je to srdcervoucí, když musí opustit Willieho. A v takové krátké době se s tím vypořádat! Doslova jsme tam dostali jen jednu scénu. Ale on nese Willie, kamkoli jde. Přinejmenším tam je někdo jiný, kde by teď mohl žít.